terapia-chelatowa

Przebieg terapii chelatowej

Darmowa konsultacja telefoniczna

W przypadku pytań odnośnie kwalifikacji do zabiegów, bądź samej terapii, zapraszamy do skorzystania ze wstępnej konsultacji telefonicznej z lekarzem prowadzącym. Prosimy dzwonić w godzinach 10.00 – 20:00.

lek. Dariusz Siwik: 604 450 000

Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę pacjent przychodzi bez skierowania. Chory powinien zabrać z domu dokumentację medyczną oraz wyniki badań, jeśli takie posiada. Lekarz decyduje, czy będą potrzebne dodatkowe badania przed rozpoczęciem terapii.

Na zabiegi chelatacji kwalifikuje lekarz. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego lekarz sporządza historię choroby i planuje liczbę zabiegów. To bardzo ważny etap terapii, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę, czy osoba oferująca zabiegi chelatacji ma dyplom lekarski i prawo wykonywania zawodu. Ważne jest też, aby lekarz nie tylko wypisywał skierowanie na zabiegi, ale aby pacjent miał świadomość, że znajduje się pod jego opieką.

Podanie leku Na2EDTA

Lek Na2EDTA podawany jest w płynie, którym zazwyczaj jest sól fizjologiczna lub glukoza. Zabieg ma formę kroplówki, która trwa od półtorej godziny do dwóch godzin. Po zabiegu, w ciągu dnia pacjent powinien wypić około 1,5 litra płynów, ponieważ w procesie usuwania szkodliwych substancji nerki potrzebują zwiększonej ich ilości.

Kroplówka aplikowana jest w pozycji siedzącej lub półleżącej. Podczas zabiegu pacjent może czytać, rozmawiać z innymi pacjentami, słuchać muzyki, korzystać z komputera, drzemać.

Jak długo trwa terapia chelatowa?

Terapia chelatowa wymaga przeprowadzenia 30 lub nawet większej liczby zabiegów, aby osiągnąć pełen efekt. W zależności od schorzenia, przeprowadza się 1 – 3 zabiegi w tygodniu. Pierwsze efekty są widoczne po podaniu od kilku, do około dwudziestu kroplówek, w zależności od leczonego schorzenia.

Pozytywne efekty terapii chelatowej nie są widoczne po pierwszym zabiegu. Wynika to z faktu, że musi upłynąć pewien czas potrzebny do regeneracji zniszczonych tkanek. Chelatacja Na2EDTA poprzez korekcję podstawowej przyczyny procesu chorobowego umożliwia organizmowi samodzielne przeprowadzenie leczniczych procesów naprawczych.

Reakcje niepożądane na lek Na2EDTA

Ogólne zasady postępowania podczas podawania Na2EDTA są takie same jak przy wszystkich dożylnych wlewach kroplowych. W czasie wlewu może pojawić się pieczenie biegnące wzdłuż żyły. Bardzo rzadko dochodzi do wypływu płynu infuzyjnego poza żyłę, co objawia się pieczeniem i wybrzuszeniem w miejscu wkłucia. Na ogół nie powoduje to żadnych skutków ubocznych, a po kilku godzinach płyn zostaje całkowicie wchłonięty przez tkankę.

Uzupełnianie mikroelementów

Na2EDTA łączy się nie tylko z metalami ciężkim, ale także z metalami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego warunkiem koniecznym jest uzupełnianie mikroelementów poprzez suplementację. Informację o wskazanych mikroelementach pacjent otrzyma po rozpoczęciu terapii. Po dziesięciu kroplówkach wskazane jest zrobienie badań krwi pozwalające określić, czy terapia przebiega prawidłowo. Na badanie kieruje gabinet przeprowadzający chelatację. Wykonywane jest ono na miejscu.

Nasze placówki
NZOZ CHEL - MED
ul. Dzika 4a, Warszawa
Rejestracja: 662 444 466
Dr Siwik: 604 450 000
Białostockie Centrum Chelatacji
ul. Rzymowskiego 43/28, Białystok
Dr Siwik: 604 450 000
NZOZ OL - MED
ul. Janowicza 30a, Olsztyn
Dr Siwik: 604 450 000