Chelatacja w mediach

Tele Tydzień

Jest jedną z najgroźniejszych chorób układu krążenia. Miażdżyca potrafi rozwijać się długo i podstępnie, może
prowadzić do zawału serca i udaru mózgu.

Sukces w walce z miażdżycą

Kurier Poranny: Od sześciu lat przeprowadza pan zabiegi chelatacji w Białymstoku. Co zmieniło się w świadomości pacjentów w ciągu tych kilku lat?
Doktor Dariusz Siwik: Za sukces uważam liczbę pacjentów, która z roku na rok się zwiększa. Ja sam wykonałem już około 100 tys. chelatacji. Każda osoba przyjmuje średnio około 40 kroplówek, co oznacza, że zabiegi objęły kilka tysięcy osób. Za sukces uważam również to, że coraz więcej lekarzy przekonuje się do tej metody i coraz częściej poleca ją swoim pacjentom. W tej chwili około 30-40 proc. pacjentów przysyłanych jest przez specjalistów. Wzrosła również wiedza naszych pacjentów na temat chelatacji.

Tina

Nowy sposób na miażdżycę. Miażdżyca jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób naszej cywilizacji. Prowadzi do zawału serca i udaru mózgu. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, lekarze zalecają przede wszystkim zmianę stylu życia.

Super Express

Trzy pytania o chelatację
Co to jest? To nowa, nieoperacyjna metoda leczenia zmian miażdżycowych. Polega ona wprowadzeniu w postaci kroplówki syntetycznego aminokwasu EDTA, który łącząc się z metalami, wychwytuje jony wapnia. Tworzą się w ten sposób tzw. związki kleszczowe z wapniem. Blaszka pozbawiona wapnia stopniowo rozpuszcza się, aż całkiem zniknie. Wapń ze składnikiem EDTA tworzy zaś trwały, dobrze rozpuszczalny związek, który jako zbędny wydalany jest z organizmu.

Kroplówki – rozpuszczanie blaszek miażdżycowych

Miażdżyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Nie bez przyczyny nazywa się ją „cichym zabójcą”. Potrafi rozwijać się długo i nie dawać żadnych objawów, a ujawnia się dopiero, gdy dochodzi do choroby niedokrwiennej serca, a w krańcowych przypadkach do zawału czy udaru. O chelatoterapii w leczeniu miażdżycy rozmawiamy z lekarzem medycyny Dariuszem Siwikiem.

Lecznicze kroplówki z substancji – chelatacyjna dożylna

Czy wiesz, w jaki sposób zabezpieczysz się przed miażdżycą? Choroby serca i układu krążenia dotykają coraz to młodszych osób. Dlatego im szybciej zaczniesz dbać o zdrowie twojego serca, tym lepiej. Co to jest chelatacja? To nowa, nieoperacyjna metoda leczenia miażdżycy, której celem jest rozpuszczenie blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych oraz eliminacja źródła wolnych rodników z krwioobiegu. Dzięki chelatracji można osiągnąć lepszy efekt od tego, jaki daje długotrwała głodówka lecznicza, która mimo wielu zalet nie jest w stanie usunąć wszystkich zalegających w nim złogów.

Tele Tydzień

Miażdżyca jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Chelatoterapia to łagodny sposób cofania, zmniejszania, a nawet likwidacji zmian miażdżycowych – mówi doktor Dariusz Siwik.

Życie na gorąco

Terapia chelatowa „wymiata” miażdżycę. Nie ma leków działających bezpośrednio na miażdżycę. Zależnie od stanu pacjenta podaje się więc środki obniżające ciśnienie, krzepliwość krwi, poziom cholesterolu. W zaawansowanej chorobie konieczna bywa interwencja chirurga. By usunąć blaszkę miażdżycową, współczesna medycyna stosuje cewniki, lasery oraz stenty, przezskórną angioplastykę potocznie zwaną balonikowaniem. Przy poważnej niedrożności naczyń wieńcowych wykonuje się by-passy. Jednak zdaniem coraz większej liczby lekarzy wielu zabiegów można by uniknąć, gdyby zastosować terapię chelatową.

Nasze placówki
NZOZ CHEL - MED
ul. Dzika 4a, Warszawa
Rejestracja: 662 444 466
Dr Siwik: 604 450 000
Białostockie Centrum Chelatacji
ul. Rzymowskiego 43/28, Białystok
Dr Siwik: 604 450 000
NZOZ OL - MED
ul. Janowicza 30a, Olsztyn
Dr Siwik: 604 450 000