O nas – centrum chelatoterapii – Doktor Siwik

dariusz siwik
Lek. Med. Dariusz Siwik

Lek. Dariusz Siwik jest najbardziej doswiadczonym lekarzem stosującym terapię chelatową w Polsce. Prowadzi zabiegi od 1994 roku w wielu placówkach w kraju. Wykonał ponad 200 000 zabiegów u tysięcy Polaków.

Dariusz Siwik ukończył medycynę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w 1985 roku i podjął pierwszą pracę na oddziale kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego.

W latach 1987 – 1991 pracował w przemyśle chemicznym w Stanach Zjednoczonych. Tam, u zaprzyjaźnionych rodzin lekarskich, po raz pierwszy spotkał ludzi, którzy chelatowali się. W ten sposób zetknął się z terapią chelatową. Chelatacja z użyciem soli kwasu EDTA była wówczas często już stosowana w prywatnych gabinetach. Doktor Siwik zapragnął upowszechnić tę terapię w Polsce.

Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską, stale poszukując i studiując niestandardowe metody leczenia, stosowane na całym świecie.

Terapię chelatową oraz ozonoterapię w połączeniu z medycyną ortomolekularną zaczął stosować w 1999 roku. Pięć lat później wraz z dr. Antonim Krasickim założył Polskie Towarzystwo Terapii Chelatowej. Obecnie prowadzi kilka przychodni specjalizujących się m. in. w tej metodzie leczenia.

Wielokrotnie podkreśla, że najważniejszymi czynnikami determinującymi nasze zdrowie jest naturalna dieta bez dodatków chemicznych oraz sport uprawiany niezależnie od wieku. Sam poświęca co najmniej 7 godzin tygodniowo na aktywność fizyczną – latem uprawia windsurfing, a zimą jego ulubionym sportem są narty.

Często powtarza, że nigdy nie zaproponował swojemu pacjentowi terapii, której nie stosowałby u siebie lub członków swojej rodziny. Do tej pory w jego przychodniach z chelatacji skorzystało już kilka tysięcy pacjentów. Wielu z nich chętnie wraca, by podtrzymać efekty leczenia, często przyprowadzając także rodzinę i znajomych.

Doktor Siwik Medyczne Centrum

Nasze ośrodki chelatoterapii są gabinetami lekarskimi lub Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej działającymi na podstawie Ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz Ustawy o Służbie Medycyny Pracy. Ich twórcą jest doktor Dariusz Siwik, jeden z prekursorów chelatacji w Polsce, który od 2003 roku stosuje z powodzeniem terapię u pacjentów.

Doktor Siwik przeprowadził największą liczbą zabiegów chelatacji w Polsce, co stawia nas pod względem doświadczenia na pierwszym miejscu wśród placówek stosujących chelatację w kraju. Współpracujemy z międzynarodowymi ośrodkami na świecie, m.in. American College of Advacement Medicine, Deutsche Ärztegesellschaft für Chelat-Therapie.

Naszym pacjentom gwarantujemy rzetelność i wysoką jakość usług. Składa się na nią zarówno praca i fachowość wykwalifikowanego personelu medycznego, jak i najwyższa jakość stosowanych procedur medycznych. Naszą dewizą jest leczyć w oparciu o całą posiadaną wiedzę i umiejętności, a także wspierać pacjentów i dawać im nadzieję. Wyróżnia nas szczególna wrażliwość i zaangażowanie, z jakim podchodzimy do naszych pacjentów. Dbamy, aby przez cały czas chory znajdował się pod troskliwą opieką. Lekarz i pielęgniarki w każdej chwili służą pomocą w zakresie wyjaśnienia medycznych kwestii. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i leczenie w miłej atmosferze oraz komfortowych warunkach.

Dlaczego warto wybrać nas?

Lider chelatacji w Polsce

Posiadamy największe doświadczenie na polskim rynku. Świadczy o tym dwudziestoletnia praktyka oraz liczba wykonanych zabiegów (ponad 200 000).

Bezpłatna opieka lekarska

Przez cały czas trwania leczenia pacjent ma stały dostęp do lekarza, zarówno osobisty jak i telefoniczny.

Badania krwi na miejscu

Pacjent może zrobić wszystkie niezbędne badania na miejscu, przy okazji jednej wizyty. Na bieżąco monitorujemy terapię.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy chory ma inną historię swojej choroby i dopiero dogłębna analiza pozwala znaleźć najwłaściwsze rozwiązanie, które służyć będzie poprawie jego stanu zdrowia.

Wysokie kompetencje personelu

Składa się na to zarówno wiedza na temat terapii jak i wysokie umiejętności w zakresie przeprowadzenia samego zabiegu, aby był jak najmniej uciążliwy dla pacjenta.

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo

Ze szczególną starannością dbamy o przestrzeganie standardów medycznych, w tym warunków odpowiedniego przechowywania produktów leczniczych.

Nasze placówki
NZOZ CHEL - MED
ul. Dzika 4a, Warszawa
Rejestracja: 662 444 466
Dr Siwik: 604 450 000
Białostockie Centrum Chelatacji
ul. Rzymowskiego 43/28, Białystok
Dr Siwik: 604 450 000
NZOZ OL - MED
ul. Janowicza 30a, Olsztyn
Dr Siwik: 604 450 000