Jakich efektów terapii chelatowej możesz się spodziewać?

Chelatacja to metoda z wyboru stosowana do usuwania metali ciężkich z organizmu. Polega ona na dożylnym podaniu soli Na2 EDTA za pomocą kroplówki. Za pomocą chelatacji leczy się zatrucia metalami ciężkimi, miażdżycę, chorobę wieńcową, zaburzenia krążenia obwodowego i wiele innych chorób. Zaleca się także profilaktyczne przeprowadzanie zabiegu chelatacji, aby usunąć z organizmu metale ciężkie nabyte wprost ze środowiska, szczególnie przed planowaną ciążą.

Sprawdź, jakie efekty terapii chelatowej można uzyskać po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów, z ilością wlewów dobranych przez lekarza do stanu zdrowia pacjenta.

Jakie są efekty terapii chelatowej?

Podstawowe efekty terapii chelatowej to usunięcie z organizmu metali ciężkich. Jednakże Na2 EDTA posiada szerokie spektrum działania – przede wszystkim pozwala na pozbycie się dokuczliwego bólu wieńcowego oraz poprawę krążenia. Terapia posiada korzystne działanie w przypadku zwiększenia przepływu krwi i lepszej pracy małych naczyń krwionośnych.

Pozytywne skutki terapii chelatowej odczują pacjenci, u których występuje ryzyko powstania zakrzepów. Podawany roztwór zawierający Na2 EDTA działa przeciwzakrzepowo, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy zmniejsza się.

Osoby, które zdecydowały się na terapię za pomocą Na2 EDTA, mogą liczyć na wiele nieoczywistych efektów, które pozytywnie wpłyną na ich funkcjonowanie. Mowa tutaj między innymi o poprawie kondycji fizycznej – pacjenci zauważają znaczną poprawę wydolności oddechowej. Ponadto, w wielu przypadkach zauważalna jest poprawa wzroku i słuchu oraz ustąpienie schorzeń skóry. 

Chelatacja działa pozytywnie w przypadku osób zmagających się z depresją. Oczywiście, nie jest to jedyna droga do całkowitego wyleczenia tej choroby, jednak wielu pacjentów zgłasza poprawę samopoczucia stopniowo już kilka tygodni po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów.

Pierwsze zauważalne rezultaty terapii chelatowej, w zależności od schorzenia są zauważalne po około 4-6 tygodniach od rozpoczęcia serii wlewów.

 

efekty chelatacji

Od czego zależą efekty terapii chelatacyjnej?

Wyniki terapii chelatacyjnej zależą przede wszystkim od umiejętności wykonywania zabiegu przez lekarza prowadzącego. Upewnij się, czy dana osoba posiada dyplom lekarski i prawo do wykonywania zawodu. Wysokiej jakości usługa obejmuje także zlecenia badań monitorujących stan pacjenta.

Należy także dobrać odpowiednią ilość wlewów Na2 EDTA, w zależności od schorzenia. Całość cyklu obejmuje od 20-50 wlewów, gdzie 20 stosuje się w przypadku chelatacji profilaktycznej.

To jednak nie koniec i po wykonaniu zabiegu kolejne kroki zależą już od samego pacjenta. Co należy zrobić? Obowiązkowym elementem każdej terapii chelatowej jest przejście na zbilansowaną dietę. Dodatkowo warto zaprzestać palenia papierosów. Warto zrezygnować ze wszystkich wcześniejszych przyzwyczajeń, które mogły doprowadzić do złego stanu zdrowia – należy do nich między innymi jedzenie utlenionych tłuszczy roślinnych i cukrów prostych, brak aktywności fizycznej, lub duży, utrzymujący się stres.

Efekty chelatacji w zależności od choroby

Warto wiedzieć jak działa terapia chelatowa w przypadku różnych chorób. Stopień ustąpienia objawów nieznacznie różni się w zależności od typu schorzenia. Badania przeprowadzone przez kardiologów w 1988 roku na przykładzie osób zmagających się z dusznicą bolesną oraz zaburzeniami krążenia wykazały, że w prawie 94% wszystkich pacjentów chorujących na dusznicę bolesną odczuło wyraźną lub bardzo wyraźną poprawę stanu zdrowia. Choroby związane z krążeniem ustąpiły u 98% pacjentów, co jest doskonałym wynikiem udowadniającym skuteczność metody.

Niższe, jednak wciąż zadowalające wyniki badacze zaobserwowali w przypadku pacjentów cierpiących na zaburzenia krążenia mózgowego. W ich przypadku 86% przebadanych osób odczuło poprawę zdrowia.

Jak długo utrzymują się efekty terapii chelatacyjnej?

Skutki terapii chelatowej utrzymują się przez wiele lat po zakończeniu pełnej terapii. Warto pamiętać, że efekty utrzymają się znacznie dłużej, jeśli pacjent nie powróci do poprzednich nawyków, które spowodowały chorobę. W wielu przypadkach brak samozaparcia i dyscypliny może doprowadzić do ponowienia się objawów. Wystąpią one szczególnie wtedy, gdy powracamy do palenia tytoniu – efektywność leczenia maleje wtedy aż o 20%. Ponadto, należy odstawić żywność przetworzoną, bogatą w utlenione tłuszcze roślinne i cukry proste i rozpocząć uprawianie sportu.

Chelatacja to skuteczna metoda niestanowiąca zagrożeń dla zdrowia pacjenta w postaci groźnych powikłań. Warto zdecydować się na nią nie tylko w przypadku poważnego schorzenia, ale także profilaktycznie w celu poprawy samopoczucia. Warto pamiętać, by do przeprowadzenia terapii chelatacyjnej korzystać z usług profesjonalnych lekarzy – dzięki temu istnieje gwarancja najlepszych efektów.

 

Nasze placówki
NZOZ CHEL - MED
ul. Dzika 4a, Warszawa
Rejestracja: 662 444 466
Dr Siwik: 604 450 000
Białostockie Centrum Chelatacji
ul. Rzymowskiego 43/28, Białystok
Dr Siwik: 604 450 000
NZOZ OL - MED
ul. Janowicza 30a, Olsztyn
Dr Siwik: 604 450 000